| patrolevery1 a întrebat:

Salutare, as vrea si eu sa stiu daca merita sa fac upgrade de la un procesor Core 2 Duo E8400 la un Core 2 Quad Q8200, se va simti diferenta cu mult? (in principiu pentru jocuri) si nu veniti sa-mi spuneti de i5 sau i7 ca nu am bugetul necesar pentru acele procesoare. Multumesc si astept raspuns!

Răspuns Câştigător
| mxzmarius a răspuns:

Din punctul meu de vedere "da" este o investitie care merita. Jocurile vor rula mai fluid, fara agatari. Eu am un Q6600 de 2.4 si crede-ma ca rulez o multime de programe simultan si nu am probleme de blocare sau chestii de genu.

1 răspuns:
| Costin_Petre_1999 a răspuns:

Eu as ziceca ar merita sa schimbi un procesor Dula Core cu unu Quad core
pentru ca in principiu pcul o sa mearga mai bine si in plus poate rula orice tip de joc