| LoveTheWorld54 a întrebat:

Sall tpu.Am facut un server de minecraft si de fiecare data cand dau restart la calculator sau il inchid mi se schimba ip.
Ce sa fac sa nu mi se mai schimbe ip la calculator?
Adica cand mi se schimba eu intru pe sv meu cu ip si cand pornesc sv imi ba acel mesaj "perhaps a server is already running on that port".Cum sa fac sa se opreasca ma inerveaza rau!

Dau funda +VOT happy

Răspuns Câştigător
| c0ton a răspuns:

Ai ip dinamic cere operatorului de internet sa ti-l faca static.

| LoveTheWorld54 explică (pentru c0ton):

Pai da cum fac asta?

| c0ton a răspuns (pentru LoveTheWorld54):

Pe factura de la internet scrie numarului operatorului tau de internet si il suni si ii zici ca doresti sa ai un ip static(adica ip nu se va schimba niciodata)

4 răspunsuri:
| c0ton a răspuns:

Suna-ti operatorul de internet numarul lui e pe factura de la internet

| Raptop a răspuns:

Foloseste hamachi.
Daca nici asta nu merge nu stiu ce.