| alex13 a întrebat:

Sall TPU, am o intrebare in legatura cu 2 placi video si anume care dintre ele este mai recomandata pentru gaming: http://www.pcgarage.ro/......5-192-bit/ sau http://www.pcgarage.ro/......-bit-lite/
Multtumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MihaiGe a răspuns:

Da, Asus-ul este cu siguranta mult mai bun + in caz de ceva suport-ul lor tehnic este de 3x mai bun fata de cel al Inno3D.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Radeonul pare mai bun dupa descriere chiar daca nu suporta o rezolutie asa mare ca GTX-ul...
Radeonul va fi mai compatibil cu cele mai noi jocuri DAR eu tot GTX-ul as alege pentru ca nu poti compara un mercedes cu o dacie! In cazul de fata mercedesul fiind GTX-ul. De altfel amandoua sunt foarte bune! Bafta!

| alex13 explică (pentru lpavel):

Ok mersi de raspuns, mai astept si altele pana sa declar raspunsul castigator.

| lpavel a răspuns (pentru alex13):

Cu placere, eu doar mi-am zis parerea si nu va fi nici o problema daca nu raspunsul meu va castiga... imi face placere sa ajut, sa conversez, nu o fac pentru funda! Nu dau 2 bani pe funda! big grin

| MihaiGe a răspuns:

Iti recomand placa GTX dar nu lua de la aceasta marca Inno3D pentru ca cooler-ele nu sunt de calitate. GTX-ul este mult mai buna ca Radeon-ul comparandu-le pe amandoua la niste benchmarkuri, 1060 este castigator detasat la diferenta de vreo 8-10 fps-uri + ca este sistem mai nou si asta ajuta mai mult.

| alex13 explică (pentru MihaiGe):

Http://www.cel.ro/......iA0NTwp-l/ ar fi o varianta mai buna?

| MihaiGe a răspuns (pentru alex13):

Da, Asus-ul este cu siguranta mult mai bun + in caz de ceva suport-ul lor tehnic este de 3x mai bun fata de cel al Inno3D.

Răspuns utilizator avertizat