| AndreiCarmazan a întrebat:

Am o problema cu internetu, eu am un router de wifi si am bagat cablu de la internet pentru a il conecta la pc si nu stiu ce sa fac pentru a merge.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi poti scrie denumirea de pe spate exacta a acelui router pentru a stii exact ce detalii referitoare sa iti dau mai apoi?
Trebuie sa te conectezi pe un anumit ip pentru a il configura, apoi introduci la user/password default din fabrica este "admin/admin", sau "admin/1234". Macar da-mi denumirea la router si apoi iti dau alte detalii.

| AndreiCarmazan explică (pentru anonim_4396):

Routerul este configurat. El se numeste Tenda_5E3F80 si mai trebuie sa bag parola si va merge sau cum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiCarmazan):

Daca este configurat, intri in meniul lui, dai pe WAN, alegi conexiune PPPoe, si introduci user si parola furnizata de cei de la internet, dai apply si gata. Ar trebui sa functioneze. Asta daca nu ai alt tip de conexiune decat cel PPPOE, daca ai dinamic sau static, cheama-i pe ei.

| AndreiCarmazan explică (pentru anonim_4396):

Pai si unde intru in meniul sau?

| AndreiCarmazan explică (pentru anonim_4396):

Auzi frate, eu am mai avut un pc la ala mi s-a conectat din prima cand am bagat firul in el si la asta nu stiu ce sa ii fac. Si unde intru in meniul routerului?

| Ruski a răspuns:

Salutare! Ai configurat router-ul?