| AndrEyYwTz a întrebat:

Am o problema cu jocurile pentru PC. Eu cand intru intr-un joc si dau rezolutia mare imi apare pe ecran in afara frecventei adica nu suporta ecranu dar jocu merge. Cum pot schimba rezolutia la un joc fara sa mai intru in el. Sa pot intra iar. Multumesc

Răspuns Câştigător
| AskAlex a răspuns:

Reinstalezi jocul.

1 răspuns:
| Magnifico a răspuns:

Nu poti seta rezolutia mai mare decat e maxim suportata de configuratia ta.
Ti se pare ca merge deoarece auzi doar sonor-ul dar nu e asa.
Jocul nu iti ruleaza decat in limitele disponibile si nu poti pune rezolutia mai mare decat cea care este automat aleasa la instalare pentru a-ti rula.
Nu prea se poate doar daca gasesti prin folderul jocului respectiv vreun fisier de tipul "config" aici s-ar putea sa ai.Insa chiar daca pui rezolutia fara sa fii in joc mai mare tot nu iti va merge.

Deci nu ai ce face, daca vrei sa iti ruleze il lasi asa cat e suportat!

Bafta!