| Preafericitul555 a întrebat:

am si eu o intrebare/ am nevoie de ajutor
Intrebarea: Nu stiu cum sa fac update la server-ul de sa-mp adica sa ii schimb versiunea. (la host ma refer)
Ajutor: Ma puteti ajuta sa o schimb sau sa imi spuneti cum sa fac?

4 răspunsuri:
| Helper69 a răspuns:

Salut,

Nu ai dat multe detalii gen unde e hostat, pe un vps/server sau local. Oricum, procedura e aceeași. Descarci ultima versiune la server și pui în directory unde ai versiunea veche și aia e. Modifici iar configu și aia e.

O zi bună,
-Helper69.

| Preafericitul555 explică (pentru Helper69):

Server-ul este hostat de la TNI...
Si ceea ce imi popui tu nu se aplica la windows?
Daca e cum zici tu. imi poti spune te rog ce fisiere trebuie mai exact sa inlocuiesc?

| Helper69 a răspuns (pentru Preafericitul555):

Salut,

Metoda e aceeasi si pentru Windows si pentru Linux.
Descarci: http://files.sa-mp.com/samp037svr_R1.tar.gz si inlocuiesti toate fisierele vechi de pe server cu astea noi. Asa faci update, apoi editezi fisierul config si aia e.

O zi buna,
-Helper69.

| Preafericitul555 explică (pentru Helper69):

Am incercat...
Tot nu fuctioneaza.