| Alexutzu_Alex_1994_u2Ik a întrebat:

Sall TPU, am si eu o intrebare te rog ajuta-ma:
Am un server de minecraft versiunea 1.7.9 si am pe el plugin multe si pe langa ele este un plugin skypvp si survival, eu trebuie sa bag un plugin de mapa s-au sa iau o mapa de pe net cum se face. ex: acuma sa-mi bag skyblock trebuie sa bag plugin skyblock s-au o mapa va rog ajutati-ma! FUNDA! la cel mai bun raspunss
Si ip la sv daca vreti sa intrati: 25.92.163.202:25565 datil mai departe daca vreti va rog! va astept pe server

2 răspunsuri:
| ReDoNe2910 a răspuns:

Pai 1. Trebuie sa bagi pluginul in folderul serverului 2. La SkyBlock cred ca mapa se creeaza singura 3. la SkyPvP dupa ce ai bagat acel plugin in folder. este obligatoriu sa creezi un world nou. si acolo sa bagi o mapa ( de pe net sau facuta de tine ) si apoi dai restart la server si Bucura-te de joc xD

| Alexutzu_Alex_1994_u2Ik explică (pentru ReDoNe2910):

Mersi, dar deci am un world si cand deschid fila serverului ami scrie un folder galben cu un nume SkyPvp si Survival, iar eu vreau sa bag mai multe mape nu numai skypvp si survival sa fac ceva sa bag o mapa ca sa nu mi se strige mapa de skypvp sau mapa de survival s-au serveru vreau mai multe mape cand intra pe sv sa dea warp sau la lobby/hub sa fie sign cu skyblock......etc te rog ajuta add skype: Alffa83