| BlackAngel29 a întrebat:

Am un laptop Acer 5630 Aspire si mi s-a intamplat cv ciudat! Mi s-au dereglat tastele! Si sa va spun cv in loc de m imi scrie 0 pe tasta M, scrie mai sus un 0 cu albastru! Cum pot sa repar greseala mea?

4 răspunsuri:
| GMVBOSS a răspuns:

Ofofof... Tu ai activat NumPad-ul. Daca vrei sa scrii tine apasat pe tasta "Fn"(sau apasa "Fn" si cauta unde scrie Numlock(ex: "Fn" + F11))...Nu il ai de mult timp, corect? XD

| BlackAngel29 explică:

Cum adica "Fn"? Imi explici si mie ca's incepator!

| BlackAngel29 explică:

Ce Inseamna 'Fn"?

| DianaDaiana1991 a răspuns:

O tasta inseamna FN. E undeva pe tastatura. La mine functioneaza daca apas Caps-Lock + Num/Scr. Incearca!