| eduard2001 a întrebat:

Mi-a cazut tasta esc de la laptop-ul meu Acer aspire 5750G cum sa o pun inapoi?

3 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Tasta are dedesubt niste lamele din tabla. Potriveste tasta pe pozitie si apas-o drept (sa nu fie inclinata) la locul ei. Trebuie apasata un Pic mai tare, dar nu exagera. Daca nu-s rupte lamelele ar trebui sa auzi un click si sa intre laloc.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| alexciuc a răspuns:

I toate componentele de la tasta sunt cam mici. daca nu va trebui sa platesti mai mult pentru o tastatura noua/... daca le ai te duci la unul til pune si gata nu mai dai o groaza de bani