| AlexStefan1 a întrebat:

Am un laptop Lenovo G510 cu procesor i3, 1TB, 4gb ram si o placa AMD Radeon de 2gb dedicata, cand i-am pus os 7 pe 64 bits am descarcat si war thunder, cand sa deschid jocul ( dupa ce am instalat os ) imi da o eroare cum ca tresa upgradez video card dar eu nu stiu de unde sa iau driveru :(( HEELP, cand sa descarc http://support.lenovo.com/......s/DS036293 driverul imi deschide si AMD catalyst dar eu nu stiu cum sa-l folosesc :( asa ca vreau sa stiu cum sa upgradez driverul cu AMD catalyst daca se poate multumesc anticipat,

2 răspunsuri:
| Bogdanovici24 a răspuns:

Salut.eu am un Lenovo g50-70 si mi-am instalat windows 7 ultimate si am avut problem cu driverele in principiu cu placa video(amd radeon r5 m230 de 2gb) asa ca m-am documentat pe forum-uri si ziceau ca ideal ar fi sa se instaleze windows 8 fiindca compatibilitatile sunt de 10 ori mai mari asa ca mi-am instalat windows 8.1 pro si totu este in regula, toate driver functioneaza.Te sfatuiesc sa-ti instalezi windows 8 ca sa-ti rezolvi toate problem.

P.S Si eu am descarcat driverele pentru win 7 de pe site-ul lor official.

| AlexStefan1 explică (pentru Bogdanovici24):

Da-mi si mie site-ul cu downluad