| radu2002 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un campion in jocul League of Legends dar pentru RANKED nu pentru incepatori.Am variantele:Zed Kha Ekko Draven Diana Darius Ahri Rumble si Maokai.Va rog alegeti DOAR UNUL si spuneti de ce lati ales! RASPUNDETI VA ROG si FUNDA!

Răspuns Câştigător
| cripsontyphoon a răspuns:

Pai Zed- mid sau top, assasin ad, deci dai ceva dmg cu el si poti lua destule killuri, dar e des banat la rank.
Kha special jungle e destul de bun dar ai nevoie de o echipa suficient de buna cat sa reziste si fara tine pe lane (sunt main kha si iti recomand sa iti cumperi trundle pentru jungle- tank ad si usor la gnak )
ekko-assasin ap, bunicel insa usor de omorat, daca ai nevoie de ap in echipa iti recomand mai bine fizz sau Diana, care merge bine si in jungle.
Draven op adc, insa e greu de jucat pentru ca trebuie sa fi atent si cum sa prinzi q-urile si cum sa te feresti de inamic usor, iar daca inamicul stie sa atace zona in care iti pica securea, e grav
Darius op top early si late, prea putin mobil 0 excape. Nu te-ai feedat si iti iei un gank serios scpi foarte greu, mai bine lupti.
Ahri - personal nu imi plac magii, daca ai nevoie de ap joaca ceva assassin ap
rumble, tank ap, destul de bunicel daca stii sa il joci faci prapad cu el.
Maokai op gank nu il recomand pentru top, deoarece ai alternative mai bune, insa in jungle e monstru. Dintre ce ai zis tu as alege kha sau rumble. deoarece nu prea sunt banati la rank.