| AlexJr11 a întrebat:

Sall TPU, azi m-am uitatla niste videoclip-uri cu minecraft, am vazut ca unii isi puneau un romb in casa si ii dadeai un nume, era pentru a te orienta unde esti, cati metrii mai sunt pana la casa ta, si vreau sa stiu ce imi trebuie pentru a face si eu rombul acele, ajutati-ma va rag! Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, te ajut eu. Deci merge doar pe SinglePLayer si se numeste Rey's minimap
ceva de genu ca nu am mia jucat minecraft. Deci ori iei de pe net scrii rei's minimap sa-l downloadezi ori iei asta http://www.pixe-life.org/pipix si la el ai vreo 27 sua mai multe moduri care vrei tu super faine si e si rei's minimap...acolo dai la Version Minecraft dupa ce ai instalat si alegi ce versiune pui minecraft poti si 1.7.2 oricare vr. tu. Iar la moduri le bagi: dai pe START din colt stanga jos dai al search si scrii %appdata% dai la. minecraft si bagi acolo intr-un folder..nu mai stiu unde si apoi se face singur modul pe single player( asa faci sa-ti pui Rei's mnimap) si apoi iti arata toata mapa si unde ai pus casa ta... Bft si funda plssss daca ai nev. de ceva intreaba