| Camper32 a întrebat:

cum fac sa deschid o usa in dayZ? si cum iau un item de jos? funda

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Apasa escape, intra in options apoi la controls si vezi acolo comenzile...

pe bune acum...

| Camper32 explică (pentru Danzell):

Stiu toate sunt la comenzi am apesat pe toate butoanele si nu merge...

| Camper32 explică (pentru Danzell):

Si in plus este dayZ Standalone ALPHA

| Danzell a răspuns (pentru Camper32):

thinking este cumparat? sau... ca mie imi merge. e drept are anumite bug-uri dar nu la nivel de comenzi. ci doar la server.
e versiune alfa la ce te asteptai laughing

| Danzell a răspuns (pentru Danzell):

F ar trebui sa deschida usa.
WASD sunt controalele de directie
QE e aplecare stanga dreapta
ZXC sunt modurile de culcat, in genunchi si in picioare,
mai e ceva si cu rotita, cu urcat si coborat scari si de obicei iti apare un semn.

cam astea sunt in principal