| TheSCHEPSIS a întrebat:

Sall TPU, de curand mi-am instalat windows 7 si am descarcat niste jocuri, le-am instalat...
Si cand vreau sa intru in jocuri imi zice "numele jocului respectiv has stopped working" ex: " euro truck simulator 2 has stopped working".Ce pot sa fac sa-mi mearga jocurile, inainte aveam windows xp si mergeau fara probleme. DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| bogdan133 a răspuns:

Da, din pacate windows xp era ca un fel de windows pentru jocuri, pe windows 7 existau niste extensii pe care trebuie sa le descarci pentru a-ti merge jocurile mai vechi.

| Marian_Rosu_1997 a răspuns:

SALUT...ai rezolvat problema? ca si eu am aceeiasi problema sad