| eLeKTr0 a întrebat:

Deci mi-am facut un server cs dar am romtelecom adica ip dinamic, am facut cont pe no-ip si am descarcat dar cand bag pe cs connect numele .no-ip.org sau altul zapto.org oricare tot nu merge imi spuneti si mie dc?

2 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Daca ai ip rutabil nu merge sa tii server-ul de Cs. Hosteaza-l la o firma de net, sau la un prieten etc... happy

Trebuie sa ai ip fix ca sa poti hosta...

| RoberTBaaH a răspuns:

Daca n-a mers cu ip-ul ala. nu stiu! IA-TI HOST! Hostul ala tine ip fix. (cu nume, de ex cs.adasda.ro/net/com! )