| Anonim420420 a întrebat:

deci mi am luat un laptop si vr sa va intreb : ca sa nu se arda cand ma joc mult pe el ce trebuie sa i mai cumpar in afara de cooler extern? Decat cooler-ul sau mai e si baterie sau altceva?

1 răspuns:
| FireBlazer08 a răspuns:

Nu. Cooler-ul ar trebui sa fie suficient. Acum depinde si de brand, si de metoda de racire folosita. Daca au pus peste procesor si peste placa grafica doar niste pasta termoconductoare, si un cooler prost, s-ar putea sa se arda cu tot cu cooler-ul extern. Pe de alta parte, daca au un sistem de racire pe baza de cubru, concentrat pe mai multe puncte, cu mai multe coolere unul langa celalalt, este OK.