| ali17 a întrebat:

Sall TPU, eu am windows 7 si se misca greu ....am incercat sa instalez altul nou, si nu a mers, dupa acea eu am ramas la aceeasi versiune, nu imi mergea sa intru in disck local D si m-a pus sa-l formatez, la ultima liniuta nu am mai asteptat si am dat pe revocare, dupa imi mergea foarte bine dar acum nu-mi merge sa intru in disck local D, zice ca :
Volumul nu contine un sistem de fisiere recunoscut.
Asigurati-va ca toate driverele necesare ale sistemului de fisiere
sunt incarcate si ca volumul nu este deteriorat
Puteti sa ma ajutati?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Da click dreapta pe my computer --> manage --> disk manage si vezi ce scrie pe acolo despre partitia D sau fa un print screen si posteaza-l aici.Mai poti da clcik dreapta pe partitie si ->format (din disk management)
Daca nu merge formatezi tot hardul si reinstalezi windows-ul din nou. Formatarea si partitionarea o faci cu
GParted http://sourceforge.net/....../OldFiles/ Descarci iso-ul bootabil de gparted, il arzi pe un cd, si bootezi cu el. Uite aici foto:
http://www.wikihow.com/Use-Gparted.Dupa aceea instalezi windows-ul fara probleme.