| anonim_4396 a întrebat:

imi spuneti si mie care este diferenta dintre dayz si dayz standalone?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Standalone inseamna de sine statator, independent. Nu stiu eu ce-i Dayz dar daca imi spui poate iti pot explica diferenta. Oricum pe net gasesti orice explicatie. Trebuie, doar, sa stii sa cauti.

| Jipa95 a răspuns:

Stadalone este un dlc adaugat la DayZ, acelasi joc, decat cateva schimbari aduse misiunilor. Cum este Outlast, i-au mai adaugat un dlc si a aparut al 2-lea ( Whistleblower )

| HoriaHH a răspuns:

DayZ simplu este Modul pentru jocul Arma 2 : Operation Arrowhead
DayZ Standalone este versiunea independenta a modului ( care nu depinde de Arma 2 )
Pe Steam poti sa vezi ca la DayZ Mod scrie clar de ce ai nevoie pentru a putea juca modul.

| Copac13 a răspuns (pentru HoriaHH):

Aaaaaaaaaaa cand am cautat pe steam dayz mi-a dat numai dayz si arma2 mod dayz multumesc