| PurpleKusH a întrebat:

Joc pe un server de metin 2 cu sura arme magice
As dori sa imi spuneti ce bonusuri trebuie puse ca sa dau bine in duell si sa creasca si puterea skilurilor de exemplu pe arma int critica semi-om si ce mai ajuta pentru atak mai mare Str Dex Sau vit

Vreau raspuns concret cel mai bun are funda
(P.S Cine nu a inteles bine intrebarea repet pe langa int ce bonus mai ajuta un sura pe arme magice in duel Putere Dex sau vitalitate )

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Sergiu nu asculta ce spune Raulikaaa ca te bat aia ca pe toba. Uite un set cu care sa ii bati pe cei ca Raulikaaa:
Anti saman dragon (buffer)

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURAtongueV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: int, semi-om, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal,
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta magie, patrunzatoare.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare clopot.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, aparare evantai, aparare clopot, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare evantai, aparare clopot, semi-om, viteza de miscare.
COIF: sansa de otravire, rezistenta magie, semi-om.

Anti saman vindecare (healer)

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: int, semi-om, imun la necunostinta, sansa de a bloca atacul corporal.
BRATARA: PV, rezistenta fulger, rezistenta magie, patrunzatoare, semi-om.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare clopot.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, sansa la necunostinta, aparare clopot, aparare evantai.
CERCEI: aparare clopot, aparare evantai, semi-om.
COIF: sansa la otravire, semi-om, rezistenta fulger, rezistenta magie.

Anti ninja lama

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansa de a reflecta atacul corporal, aparare magie, aparare pumnal, viteza farmecului. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, int, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la otravire.
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om.
COLIER: PV, aparare pumnal, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare pumnal, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare pumnal, semi-om, rezistenta la otrava.
COIF: sansa de otravire, rezistenta la magie, semi-om.

Anti ninja arc

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansă de a reflecta atacul corporal, rezistenta la sageti, aparare magie. (pietre: vitalitate, eschiva si pitularii)
SCUT: imun la necunostinta, int, sansa de a reflecta atacul corporal, semi-om,
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om, rezistenta la foc.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare.
PAPUCI: PV, rezistenta la sageti, sansa de a evita atacul cu sageti, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: semi-om, rezistenta la otrava, viteza de miscare.
COIF: regenerare pv, sansa de a evita atacul cu sageti, rezistenta la magie, semi-om.

ANTI SURA BM
ARMA: critica, patrunzatoare, sansa de otravire, int, semi-om. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la foc, rezistenta la magie, sansa de a reflecta atacul corporal,. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, int, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal,
BRATARA: semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, PV, sansa la lovituri patrunzatoare.
COLIER: aparare sabie, critica, patrunzatoare, PV, sansa la necunostinta.
PAPUCI: aparare sabie, critica, PV, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare sabie, semi-om.
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.

Anti sura AM

ARMA: patrunzatoare, critica, int, semi-om,. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la magie, la foc, sansa de a reflecta atacul corporal (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, int, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal.
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, lovituri patrunzatoare.
COLIER: PV, aparare sabie, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare sabie, critica, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare sabie, semi-om
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.

Anti war corp si mental

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti razboinic, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansa de a reflecta atacul corporal, aparare sabie, aparare doua maini, rezistenta la magie.(pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: int, imun la necunostinta, sansa de a bloca atacul corporal, sansa de a reflecta atacul corporal, semi-om
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sabie, doua maini.
PAPUCI: PV, critica, sabie, doua maini, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare sabie, doua maini, semi-om
COIF: sansa de otravire, rezistenta magie, semi-om.
La sura si samani int ajuta cel mai mult (creste tot ce tine de magie, de la atac magic la aparare magica, skilluri etc) apoi conteaza si vit pentru ca iti da viata dar str si dex nu te ajuta prea mult. Daca ai lvl mic iti recomand sa pui 2 puncte la int si un punct la vit pentru fiecare nivel pe care il faci. Cand ai facut full la int pui doar la vit pana il umpli. Dupa asta pui punctele unde vrei ca nu conteaza prea mult. As putea sa iti spun si pe ce iteme sa pui bonusurile ca sa fii mai bun dar nu stiu ce iteme sunt in metinul pe care joci tu.

| PurpleKusH explică (pentru William):

Da e bun ce spui tu dar aici nu sunt 6/7 deci m-ar interesa doar pe arma in afara de hh critica si inteligenta care inteligenta creste puterea de atac aa unui sura la skiluri as dori sa stiu ce bonus in afara de int creste puterea skilurilor Putere Dexteritate Sau vitalitate?

| William a răspuns (pentru PurpleKusH):

In primul rand eu nu ti-am dat bonusuri cu 6/7 ci doar pana la 5. Numara bonusurile de pe orice item daca nu ma crezi. In al doilea rand ti-am spus ca doar int mareste atacul magic, apararea magica, valoarea magiilor si tot ce mai tine de magie. Str nu te ajuta deloc, e bun doar pentru razboinici si ninja, dex este bun pentru ninja si putin pentru razboinici iar vit nu face decat sa mareasca pv-ul si putin apararea.

4 răspunsuri:
| Raulikaaa a răspuns:

Uite cum imi fac eu itemele:

Arma:Int(Str sau Dex,depinde ce caracter folosesti),critica, patrunzatoare si semi-om
Armura:Max PV, sabie, pumnal, 2maini,sageti sau clopot
Coif:semi-om,magie,foc,regenerare PV
Scut:Int(Str sau Dex),Imun,semi-om, blocare atac corporal
Cercei:Semi-om, sabie, pumnal, 2maini,clopot
Bratara:Max PV,magie,foc, semi-om si patrunzatoare daca nu gresesc...
Colier:Max PV, sabie, pumnal, 2maini, sageti
Papuci:Max PV, sabie, pumnal, 2maini, sageti sau clopot.

Asa...Pai Str te ajuta sa iti maresti dmg iar vitalitatea iti mareste PV...Despre dex nu prea stiu multebig grin Nu joc prea mult pe ninja deci man.

Sper ca te-am ajutat cu raspunsul meu chiar daca nu a avut deaface cu intrebarea ta dar mnalaughing
Aveam pofta de scris ceva big grin

| lexor1001 a răspuns:

Arma :12int 10 crt 10 semi 10 ptrnz 8 otrv
armura 15sabie 15 maini 15 pumnal 15 sageti 1, 5-2kpv
coif:10 semi 15 magie 8 otravire 30 regenerare pv 15% sansa de a evita sageti
scut: 12 int 10 semi imun 15 a bloca corporala 15 a reflecta corporala
cercei 15 sabie 15 maini 15 pumnal 10 semi 15 sageti
bratara: 10 semi 10 ptrnz 1, 5-2k pv 15 magie
colier 15 sabie 15 maini 15 pumnal 1.5-2k pv 10 critica
papuci:15 sabie 15 maini 15 pumnal 1, 5-2k pv 10 critica