| WarriorOfBlack a întrebat:

mi-am descarcat gta 4 si merge foarte greu cand merg cu masina se si blocheaza ce are? funda P. S am laptop

7 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Tu ai pus intrebarea, dar tot tu ai dat raspunsul.

GTA-ul are nevoie de palca video mai mult ca orice... la laptop ce placa ai putea avea? laughing

| Konata a răspuns:

Buna, păi jocurile gta ocupă mult spatiu in calculator, si de aceea se blocheaza des.Și mie mi-s-a intamplat, mai bine ai elibera putina memorie.

Răspuns utilizator avertizat
| Vasy0105 a răspuns:

Salut TPU Procesor Intel dual core 2, 60 ghz 4 gb ram placa video nvidi geforce GT 610 1 gb. Mi se blocheaza Gta IV din 3 in 3 secunde am dat si pe cea mai mica rezolutie si detalii. Mentionez ca cu jocurile celelalte nu am probleme. Astept cat mai multe raspunsuri. Multumesc.

| Andr3iutz a răspuns:

Spune ce laptop ai. Probabil laptopul tau nu "duce" jocul.
Sau, cel mai usor, ca sa nu mai cautam si noi intra aici : http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intr-o.aspx, alege jocul Grand Theft Auto IV si iti va spune daca poti rula jocul. Fundaa?:)

| Kazy a răspuns:

Paai...1.daca ai placa de 128/512 (schimb-o daca vr pc mai mult pentru jocuri) 2.prima data incearca sa dai rezolutia putin mai mica.dar nu cred ca va merge foarte bine cum probabil iti merge San Andreas... fundabatting eyelashes?

| alex_3872 a răspuns:

Gta IV are cerinte mari si sunt putine laptopuri care il ruleaza fara probleme...nu e recomandat sa folosesti laptopul la jocuri de acest gen, pot aparea probleme la partea hardware.