| vdamian67 a întrebat:

Mi-am luat hitman absolution skidrow. Si imi da o eroare cand ii dau play 'HITMAN 5 HAS STOPPED WORKING ". Ce pot face? Il am instalat in partitia E. cel mai bun raspuns primeste funda. PS : nu vreau tutoriale video.

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Iti spune Hitman 5 has stopped working, dar nu-ti spune cum se numeste problema? Trebuie sa ai `problem event` si acolo de obicei iti spune ``Appcrash`` sau ``BEX``!

6 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Urmeaza urmatorii pasii
-Start
-Control Panel
-System and Security
-System
-In partea stanga ``Advanced system settings``
-Sus ``advanced``
-La performance click pe settings
-Sus `Data execution prevention` si selecteaza ``Turn On DEP for all programs and services exept those I select`` acum da pe add si baga hitman absolution.exe sau hitman.exe cum se numeste Apply si ok! vezi daca merge, zi-mi aici! big grin

| vdamian67 explică (pentru N0xEterniS):

Nu merge cand dau la add si dau pe hitman imi zice asa : this progrram must run with data execution protection (dep ) enabled.
you cannot turn off dep for this program. daca stii altceva spune-mi te rog.

| vdamian67 explică (pentru N0xEterniS):

Si daca imi spune ce pot face?

| N0xEterniS a răspuns (pentru vdamian67):

Ai dat click 2 pe hitman.exe si ai dat la compatibility?
Incearca compatibility la SP 2 si dai apply si ok! dupa ruleaza ca administrator!

| N0xEterniS a răspuns (pentru vdamian67):

Daca l-ai descarcat de la Skidrow, citeste instructiunile man! Acolo iti spune clar sa blochezi jocul in firewall si sa pui jocul la exceptii in antivirusul tau happy

| N0xEterniS a răspuns (pentru vdamian67):

Iti spune Hitman 5 has stopped working, dar nu-ti spune cum se numeste problema? Trebuie sa ai `problem event` si acolo de obicei iti spune ``Appcrash`` sau ``BEX``!

| Jokerul1998 a răspuns:

Fi atent aici si eu am avut problema asta apoi am invatat cum sa fac urmareste pasii :)

1. Trb sai ai Windows 7 sau xp sau vista..

2. Intra in Control Panel

3. System and Security

4. Windows Firewall

5. Turn Windows Firewall on or off.

6. Debifeaza alea Verzi si bifeazale pe alea Rosi!

7. Instaleaza steam-linux (http://store.steampowered.com/about/?l=romanian) si fati cont.

8. Intra in Steam apoi jos la Steam iti apare + ADD A GAME.... apesi pe el si iti apare Add Non-Steam a Game apesi pe el si iti apare sa bifezi jocul hitman bifeazal apoi dai Pornire Joc astepti un pik apoi iti intra in joc :)

Sper ca tiam fost de folos :)

Funda? :)