| floppy98 a întrebat:

recent mi-am instalat windowsul si nici cum nu vrea domle` sa imi dea sunete am instalat ceva gen placa audio standard(driver) si nu vrea nici cum sa mearga sunetul ce as putea face?happy (windows xp)

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Oricum nu strică să scanezi după drivere.
A, și, înainte să reinstalezi Windows-ul mergea totul bine?
Căști sau boxe aparte nu ai să faci un test?
Când bagi mufa de la monitor îți apare ceva pe ecran?
Ai încercat să dezinstalezi de tot driverul de la placa de sunet (Start> click dreapta pe My Computer> Manage> Device Manager> Sound, video...> click dreapta pe placa de sunet> Uninstall apoi instalarea normală ori de pe CD/DVD sau cu ce am zis prima dată).

Pentru alte probleme cu PC-ul legate de softuri sau erori> Advanced System Care.
Urmează ce am scris, că altfel nu pot ști exact problema.

6 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
De unde ai instalat driverul pentru placa audio? Ai CD/DVD cu driverele?
Vezi cu drp.su>>> http://goo.gl/rUKC5
însă după ce îl folosești ți-aș sugera să ștergi arhiva ca să nu își facă update.

| floppy98 explică (pentru DDCC):

Am o placa audio de 5.1 la care am instalat driverul (de pe cd)
dar lasand asta deoparte
mie-mi trebuie numai un jack de 2.0... ala din pc si nu merge

| DDCC a răspuns (pentru floppy98):

Software. la Dxdiag > Sound îți arată totul Ok?
Hardware. Tu ai probleme cu portul jack de la placa de sunet?
Ce folosești? Boxe sau căști?

| floppy98 explică (pentru DDCC):

Ma fii atent am dat pe m-am uitat la optiuni la volum si ziea ca plaaca standard se numeste emny family WDM sau cv de genu... am cautat driverul pe net si l-am instalat dar tot nu merge. jackul nu cred ca este stricat... si folosesc boxele de la monitor(sunt incorporate in el)

| floppy98 explică (pentru DDCC):

Bine ca ai zis sa incerc cu altceva casti si mi-am dat seama ca mergea MERSI MA big grin

| DDCC a răspuns (pentru floppy98):

Cu plăcere.winking