| kegrtteger a întrebat:

Stie cineva cand ar putea sa intre cs:go-ul(de pe steam) in reducere? Adica de paste sau ziua copilului, etc.

2 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

De Paște CSGO sigur va fi la reducere, a fost mereu fiindcă este unul dintre cele mai populare jocuri online.
Și în al doilea rând, nu te lua după alții și NU-l lua de pe G2A. Într-adevăr, jocurile sunt ieftine, dar CS:GO nu-l lua de acolo pentru că nu poți primi și vinde skin-uri, sau ceva de genul.

| MihaiMarian01 a răspuns:

De paste majoritatea jocurilor pe steam sunt la reducere. Aceasta sesiune de reduceri incepe in aproximativ 1-2 saptamani incepand de astazi. Personal iti recomand sa cumperi jocul de pe G2A sau Kinguin unde sunt reduceri mai mari decat pe steam si nu sunt diferente.
P.S. De obicei cs go ajunge la un pret de 5 euro pe G2A in perioada aceasta, iar pe steam ultima oara a fost 8 euro.