| cosmin0808 a întrebat:

Sall TPU, vreau sa va intreb ceva in legatura cu minecraft! cum scap de lag? pentru ca nu e numa asa putin ciiiii cand misc de mouse se blocheaza si merge iar si tot asa deci am problema la mouse? sau ce? ajutor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut si eu am avut probleme cu lagul. Dupa ce am rezolvat problema mergea destul de bine nu pot sa spun ca mergea chiar perfect.iti downloadezi optifine pentru minecraft pe care il folosesti(optifine 1.3.1 pentru minecraft 1.3.1 de exemplu).Ca sa il instalezi deschizi optifinelul dupa ce l-ai downloadat cu winrar daca nu se deschide singur si apoi intru la.minecraft apoi in bin si deschizi minecraft sau minwcraft.jar cu winrar. Dupa ce leai deschise pe amandoua copii tot ce este in optifine il copii in minecraft. Apoi schimbi setarile din joc(Graphics-fast, Smoth lighting-off, Gui Scale-Auto, Particles-Minimal) si parca mai erau. Apoi intri in task manager pe care il gasesti la start in stanga joc.(scrii task manager la cautare programe si fisiere si intri la vizualizare procese cu task manager sau nu mai stiu ce scria si dai click dreapta pe minecraft (trebuie sa fii intrat in joc) si dai click apoi jos acolo la Go to process si dai click dreapta pe javaw.exe apoi dai click la set priority si apesi pe high si apoi iesi din task manager. Daca nu-ti va scadea lagul nu stiu cine til mai poate scadea.Bafta

5 răspunsuri:
| Seraphh a răspuns:

Tot ce a scris hnjugvnkl, dă-i lui fundă.

Aș adăuga: ai grijă să nu folosești un texture pack prea mare, sau care îți mănâncă prea multe resurse.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Seraphh):

Narcotyc are dreptate.Un texture pack mare este de exemplu misa's realistic texture pack, care il stiu cu totii.Cauta texture pack-uri mici care au in jur de 2 sau 3 mb.

| cosmin0808 explică (pentru anonim_4396):

:OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO nu am inteles nimiiic -.-'

| Alex123Alex a răspuns:

Pai daca joci pe fullscreen pune jocul in windowed mode si pune toate setarile pe low sper ca te-am ajutat

| andreicatalin112121 a răspuns:

Ia-ti optifine