| costinvlad a întrebat:

Sall. Va rog sa ma ajutati. Vreau sa intru in BIOS HIDDEN SETTING la un Acer ASPIRE-A515-41G-F2SH adica in acel meniu cu ABSOLUT TOATE SETARILE. Cum pot intra? Adica sa modific Clock CPU, Graphics configuration etc MS Cand am bagat o parola gresita de 3 ori la BIOS desi stiam parola a aparut ENTER BIOS UNLOCK PASSWORD cu KEY: 1255121865. Care ar fi acea parola? Ms. Mult de tot. FUNDA cel mai BUN raspuns.

2 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Sunt niste taste la inceput, inainte sa booteze, trebuie sa apesi fie f12 sau f10, la mine este tasta "del", vezi ca scrie undeva. Tu ai de cautat Bios, deci unde scrie bios (asta ar trebui sa fie afisat la inceput, acolo unde arata marca placii de baza de obicei) acolo trebuie sa apesi. Bafta!

| costinvlad explică (pentru denisTiky):

La mine am doar cateva optiuni. Nu am Chipset configuration, GPU, CPU CLock. Cum le deblochez? Ms mult de tot.