| Arapalea_alexandru_1996 a întrebat:

Sall vreau sa ma apuc de gaming pe youtube si nu stiu ce programe sa folosesc pentru editat randat si filmat
pentru filmat ma gandeam camtasia studio pentru nu ocuma mult spatiu ca fraps
pentru editat si randatma gandeam Power Director Pro 10 dar nu stiu de unde sa le iau pe toate fara se platesc dau funda
! astept link

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca sunt programe cu licenta nu se pot posta aici, astfel se incalca regulamentul site-ului! Vezi
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Cel mai bun program de filmat care nu iti omoara procesorul este FRAPS.
Apoi videoclipul il convertesti cu VirtualDub (din 10 GB de video ajungi la cateva sute de MB), se pastreaza calitatea.
Pentru efecte foloseste Sony Vegas Pro.