| Bacan_Ionut_1999 a întrebat:

Salu TPU, cum pun la samp pe servarul rss neoanele? Dar nu comanda aceia sa dau /neon si sa platesc 100000?! Ci sa Le pun la hold. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jurasim a răspuns:

Daca nu vrei sa le iei de la /neon le pui ca hold si conteaza cum le pui, ai 2 chestii din cauza care nu ti se aprind.
1 ) ori le'ai pus si nu ai mers putin cu masina sa vezi ca ti se aprind ca daca le pui si nu misti putin nu ti se aprind.
2 ) ori ai facut holdul propriu cu id-ul tot si le'ai pus invers adica pe dos, in loc sa iti lumineze le'ai pus de iti lumineaza sub capota fara sa vezi.

4 răspunsuri:
| Jurasim a răspuns:

Daca vrei sa le pui ca hold pe masina dai /holds si la creare hold propriu, bagi id-ul si il pui pe talpa stanga sau dreapta ca atunci cand mergi cu masina sa nu ti se miste.
PS: daca ai vip poti da si cu comanda /neon ca e pe gratis.
uite si aici tutorial cu video : https://www.youtube.com/watch?v=S-SRHvZAZkg&hd=1, Funda? :D

| Bacan_Ionut_1999 explică (pentru Jurasim):

Nu imi arata aici ....Eu zi de ledurile alea de sun masina la pun la locul lor dar nu stiu cum sa le aprind... Daca dai /neon iti apare acolo dar trebuie sa dai 100000 de fiecare data asa ca eu vreau sa le pun cu hold dar nu se aprind.

| Jurasim a răspuns:

Se aprind si cu hold, nu exista, dupa ce le pui mergi putin cu masina sa vezi ca ti se aprind.

| Bacan_Ionut_1999 explică (pentru Jurasim):

Nu conteza cum le pun si unde? ...Ca daca le iau de la /neon imi ia coint.

| Jurasim a răspuns (pentru Bacan_Ionut_1999):

Daca nu vrei sa le iei de la /neon le pui ca hold si conteaza cum le pui, ai 2 chestii din cauza care nu ti se aprind.
1 ) ori le'ai pus si nu ai mers putin cu masina sa vezi ca ti se aprind ca daca le pui si nu misti putin nu ti se aprind.
2 ) ori ai facut holdul propriu cu id-ul tot si le'ai pus invers adica pe dos, in loc sa iti lumineze le'ai pus de iti lumineaza sub capota fara sa vezi.