| NumePublicDeUtiliztor a întrebat:

Salut, am descarcat emulatorul ala Tencent Game Buddy special pentru PUBG ca să pot juca PUBG mobile pe laptop dar când întru în meci nu pot folosi butoanele adică WASD, F, Tab și altele. Pot doar sa le apăs cu mouse-ul. Știe cineva ce trebuie sa fac ca să pot juca normal pe butoane?

2 răspunsuri:
| AgentTorque a răspuns:

Poate ai apasa pe CTRL in joc

| NumePublicDeUtiliztor explică (pentru AgentTorque):

Nu știu, am apăsat din nou pe Ctrl și nimic. Și dacă întru în setarile emulatorului acolo în dreapta și dau pe tastatura aia, îmi arată toate butoanele, dar nu le pot apasă. Ca și cum așa juca doar cu mouse-ul, trebuie sa apăs pe toate butoanee. N-am mai jucat de demult dar atunci mergea.