| αʅҽxƈσσʅʅ a întrebat:

Mi-am luat PUBG Mobile pe calculator folosind aplicatie bluestacks, o aplicatie pe care o poti lua pe calculator si poti juca aplicatiile de pe magazin play. Ei bine, cand intru in joc si vreau sa ma uit in jur sau cand sa trag cu arma, trebuie sa tin apasat cu click-ul ca sa ma uit in jur sau sa pun tinta pe cineva, normal ar fi fost sa misc doar cu mouse ul. Si cand trebuie sa trag cu arma nu pot trage cu click-ul de la mouse, ci trebuie sa apas pe ecran pe glontul acela... Este foarte inconfortabil. Ce as putea face sa rezolv?

3 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

Poti edita putin controlul, la mine mergea sa trag cu click dreapta si click stanga puneam tinta
Nu poti seta sa misti camera cu miscarile mouse ului, trebuie sa tii apasat.

| ???x????? explică (pentru LuciWv):

Asta e cam nasol, cum modific sa trag cu click dreapta? Din bluestack sau din setarile pubg-ului?

| Denis_Denis_1998 a răspuns:

Uite un emulgator de la tecent games care tastele sunt puse automat si mousul se mișca fara sa tii apăsat si se mișca mai bine decât toate emulatoarele : https://syzs.qq.com/en/