| SSaleu20 a întrebat:

Salut, daca eu joc pubg mobile de pe pc( cu emulatorul bluestacks) pot sa intru in meci (echipa de 2) cu un prieten care joaca de pe telefon?
Am auzit ca daca esti pe pc poti doar cu cei de pe pc...

2 răspunsuri:
| NemeSyS112 a răspuns:

Dap, poti face asta, pentru ca este acelasi dispozitiv, doar ca folosit prin emulator.
Tu ai auzit probabil de la arte persoane despre PUBG-ul normal, cel de pe PC si de pe telefon.

| TheRealBlacK a răspuns:

Nu am incercat asta, dar cred ca poti deoarece pentru ca un emulator, simuleaza un telefon sau o tableta.