| Kpr_Adi_1998 a întrebat:

Am luat un serverfiles de pe internet, i-am bagat vdi, m-am conectat la navicat am bagat in root ip tot toate bune si frumoase dar am o problema. Cand vreau sa ma conectez pe sv imi spune Eroare la conectare server! Daca ma puteti ajuta lasati un comment. MS ANTICIPAT!

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Trebuie sa faci port forward si sa iti scrii ip-ul extern, nu cel intern...

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Trebuie sa ai servarul functional sa fie deschis servarul.
2 Trebuie sa deschizi porturile de la portmap (altfel nu merge):
Porturile de la portmap ajuta servarul sa fie deschis.
3 Iar la clientul de servar trebuie scris la mc.txt sau la root ip servarului fara.100
Mult Succes1!

Port Forward se face numai si numai daca ai IP dinamic sau daca ai router.