| Realică a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor, de ce imi arata ca nu pot intra pe site-ul de la Microsoft? Adica lol

https://ibb.co/P46xS0h

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pe alte s@ituri merge?
Fă un flushDNS.

| Realică explică (pentru mihai69):

Da, alte site-uri merg, dar cel de la Microsoft nu merge, pe pc nu merge site-ul dar in schimb de pe telefon merge

| mihai69 a răspuns (pentru Realică):

Ai deschis o fereastră „linie de comandă" cu drepturi de admin?
Dacă da, ai scris acolo comanda asta (fără ghilimele): "ipconfig /flushdns"?
Dacă da, și tot nu merge, poate e filtrat de firewall (ciudat, dar nu imposibil).