| catalin542000 a întrebat:

Salut. Am o carcasa Deepcool Matrexx 70 si as dori sa pun un cooler de 360mm, mai exact un cooler INTER-TECH ALSEYE H360.

Intrebarea mea este, cum este mai bine sa pun coolerul de 360mm, pe tavan sau pe panoul frontal?

(pentru ca am posibilitatea de 3 ventilatoare si sus dar si frontal in fata).

Răspuns Apreciat de Editori
| Al3x998 a răspuns:

Eu intotdeauna mi-am pus AIO-urile in fata cand am avut posibilitatea pentru ca din fata ia aer rece pe care il trece prin radiator, iar pe sus scoate aerul cald (din carcasa). Insa in cazul tau, Matrexx 70 are sticla in fata si nu o sa traga cine stie ce aer, oricat spatiu ai avea in fata, nu e acelasi lucru ca la mesh. Deci eu ti-as recomanda sa-l pui sus.

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Pune in fata sa intre si in spate sa iasa.