| anonim_4396 a întrebat:

Urmează să îmi achiziționez o placa video de tip GTX 1060 de 6GB pentru sistemul meu desktop și aș dori o recomandare de sursa (link de preferat) pentru următoarea configurație:
-Procesor: Intel Core i7 - 4771
-Cooler CPU: ID-Cooling Chromaflow 240
-Memorie RAM: Corsair Vengeance 8GB (4x4GB) DDR3 1600MHz
Placa de baza: ASUS B85M-G, socket 1150
Stocare:
-1x SSD WD Blue 3D NAND 250GB SATA-III
-1x SSD WD Blue 3D NAND 500GB SATA-III
-1x HDD WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB
Carcasa: Deepcool MATREXX 55
Ventilatoare: 6 bucăți

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Si daca te duci pe Aorus, sistemul tau n-ar trebui sa depaseasca 300-400W pe full load. In ce buget vrei sa te-ncadrezi? Da-mi mesaj si te ajut cu sfaturi, idei. Vrei ceva modular, semimodular, sa nu fie modular, sau o certificare anume, un producator?

1 răspuns:
| tiberiutiberiu22 a răspuns:

Orice sursa de peste 600W iti va duce acest pc, ceva de la corsair ar fi bomba. https://www.youtube.com/watch?v=GR6bFhySL8w like si subs please