| DjYonutz a întrebat:

Am O intrebare am 2 boxe mari si 2 mici fara carcasa fara fire nimic doar boxa simpla ma ajuta cineva cu niste informatii cum as putea sa le fac sa mearga eu stiu la un pc sau si mai bine la un telefon gen Nokia c3 are mufa la fel ca la pc! ajutor vreau sami ac boxele HELP PLEASE!

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Salut.Nu vei putea cupla boxele direct la cele spuse de tine fara un amplificator de semnal si de putere pentru boxele ce le ai.Antai procura-ti (daca nu ai) aceste dispozitive (statie amplificare minim 10-40 wati) si apoi legi la ea difuzoarele tale (precizez ca difuzoarele simple nemontate in incinta, carcasa de lemn etc nu dau randament si nu se aude bine ) la iesirea acestei statii audio. Apoi cauti sa adaptezi un cablu ECRANAT stereo la mufele una de intrare in statie si cealalta la sau de la ce vrei tu sa iei semnalul audio (telefon, computer etc) Bafta si succes