| Stefanut12345242 a întrebat:

Am o intrebare. Am un laptop cu 4gb ram DDR3 1600MHz si vr sa imi iau 8gb ram 2400 Mhz DDR4 se potrivesc?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, nu sunt compatibili şi laptopul nici măcar n-o să mai pornească.

| Stefanut12345242 explică (pentru Alexuţ02):

Dc Dar daca imi iau 8gb ram ddr3?

| Stefanut12345242 explică (pentru Alexuţ02):

Dar daca imi iau cu ddr3?

9 răspunsuri:
| Stefanut12345242 explică:

Uite linkul de la laptop.Imi poti spune daca ii suporta ca sa fiu sigur plz. https://m.emag.ro/......DFBR07BBM/

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Stefanut12345242):

Trebuie doar să te duci la un service de laptopuri şi să le spui ce frecvenţă şi DDR îţi trebuie şi gata.

| Stefanut12345242 explică:

Deci ii suporta? Imi poti spune plz? Uite link de la laptop :https://m.emag.ro/......DFBR07BBM/

| SkryPer a răspuns:

Trebuie sa aiba acelasi DDR!

| HurleyReyes a răspuns:

Frecventa se seteaza la maximul suportat de pc, dar ca sa fie recunoscuti, ramii trebuie sa aiba acelasi ddr, dar totusi cauta numele placii de baza sau modelul laptopului si vezi ce tip de memorie suporta.

| Stefanut12345242 explică (pentru HurleyReyes):

Scrie ca suporta ddr3. Deci ii suporta?

| HurleyReyes a răspuns (pentru Stefanut12345242):

Nu, cauta memorie ddr3. Nu ddr 4!