| Radu_Andrei_1997_IsQo a întrebat:

Am o intrebare. am urmatorul sistem pc, : Placa video Nvidia GTX 550 TI procesor e 2200 dual core 2, 20ghz overclock facut la 2, 57ghz 3 gb ram ddr2 800mhz. si imi sacadeaza jocul mafia, din procesor am constatat deoarece in timpul jocului el este solicitat 100%. indiferent de rezolutie si setari ale detaliilor, am dat cele mai joase detalii... si tot imi sacadeaza, Dar pe sistemul anterior modificarilor, cu 2gb de ram acelasi procesor si placa nVIDIA geforce 8600gt imi mergea perfect pe orice setari. ASTEPT NISTE RASPUNSURI CU PRIVIRE LA ACEASTA PROBLEMA.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Iti sacadeaza pentru ca placa video este limitata de catre cea de baza ( prin magistrala PCI express ) si normal ca pe celalalt sistem ai o alta placa de baza mai ok ce-i ofera sistemului mai multa putere grafica si nu limiteaza placa video dpdv. al performantelor.