| BlueSky10 a întrebat:

Mi-am bagat GTA IV si imi sacadeaza cateva secunde la fiecare 2-3 min Am:

Procesor: Pentium(R)Dual-Core CPU E6300 2.80GHz

RAM: 2, 00 GB DDR2

Placa Video (GPU): Nvidia Geforce 9500gt 1gb ddr2 128 bit.

Sistem operare: Windows XP Profesional 32 bit Sp3

Jocul imi sacadeaza si la low si la high.

Am mai avut Gta4 acum cateva luni pe PC dar imi mergea fara probleme.

Va rog ajutati-ma. Sint plin de nervi.

Dau funda celui care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Posibil sa fie un driverul placii video instalat gresit sau un virus.Incearca o reinstalare de drivere si si o scanare si vezi ce rezultate ai.Ai mai putea sa optimizezi putin pc-ul, eventual o defragmentare, curatare de tot ce nu-i necesar.

8 răspunsuri:
| uNKN0Wn a răspuns:

Cel mai bine, instaleaza din nou windowsul dupa care antivirus > drivere > si jocul poate o sa iti meargawinking

| uNKN0Wn a răspuns:

Ai descarcat GTA 4 dp acelasi site? aceleasi fisiere?

| uNKN0Wn a răspuns:

Daca tot nu ai rezolvat nimic.Cu siguranta ti sa defectat ceva, placa video sau ti s-a ars putin din rami? sad

| Bogdanux a răspuns:

Hm...ciudata situatie.Totusi incearca sa descarci ultimele drivere de pe site-ul Nvidia/ATI, poate e nevoie de cea mai recenta versiune.

| Bogdanux a răspuns:

Inseamna ca e o problema hardware. Uita-te peste componente, scoate placa video si pune-o la loc, memoriile la fel.
Daca nu merge nici asa, inseamna ca e ceva stricat, mai exact placa video.Ai putea sa o testezi la alt amic.

| andrymyrytz a răspuns:

Nu stiu din ce cauza ar putea fi, descarca alt joc sau baga-i alt crack mai nou ca si din cauza asta merge greu.

| BlueSky10 explică:

Am instalat windowsu, driverele si jocu de n ori.
Am si curatat pe praf PC-u dar nimica.

| BlueSky10 explică:

Am update la zi la placa video.