| TheHiddenSkulls a întrebat:

Am o intrebare: De ce unii considera Rocket League un joc pentru copii? Nu inteleg. Daca cineva m-ar putea lamuri...

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Acelasi motiv pentru care "minecraft" e considerat un joc naspa... Au inceput multi copii sa se joace.

| PainTech a răspuns:

Desigur, mai ar fi stilul grafic. Acele masini seamana extrem de bine cu masinutele cu care se joaca ( mai bine zis "jucau" ) copii. Jocul este lipsit de violenta si are un gameplay simplu (fara storyline dramatic, etc. ). Acum, fiecare cu parerea lui... Mie mi se pare un joc ok.

| N0xEterniS a răspuns:

Singurul motiv pe care l-as vedea este ca DEJA sunt foarte multi copii care joaca.

| Alex_Florin_1980 a răspuns:

Sunt multi copiii si ofticati toxici. de aia