| Sam123 a întrebat:

Salut.
Am o intrebare legata de programul Windows PowerShell.
Ca si context, am incercat sa ma joc cs2 si am primit eroarea: some of your game files have been detected to have no signatures or invalid signatures. Dupa zicea ceva de Vac Anti-cheat, ca nu se poate detecta. Am bagat urmatoarele comenzi in Windows PowerShell:
dir "$env:systemroot\system32\driverstore\filerepository\*Nv CameraEnable.exe" -rec |% {& "$_" off}

dir "$env:programfiles\nVIDIA corporation\*NvCameraEnable.exe" -rec |% {& "$_" off}

Dupa ce am bagat comenzile, jocul tot nu a mers. Cine se pricepe, ar putea sa imi zica cum sa repar, daca pot afecta PC-ul aceste comenzi? De asemena, daca se pricepe cineva, sa imi explice cum rezolv corect eroarea pentru cs2?

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

E eroare de la joc, iti spune ca ceva fisiere sunt corupte. Intra in steam, si dai verify files la joc si iti descarca din nou fisierele.

Comanda respectiva doar iti reinstaleaza ceva fisiere din gforce now. Tu probabil nu ai instalat gfoce now si din cauza asta nu merge comanda.