| TomyBrave2019 a întrebat:

Am o intrebare pentru cunoscatorii francizei Hitman.
-Cum e faza cu sezoanele din Hitman (2016)? Am inteles ca are 3? Si ce contine fiecare?
-Hitman 2 are si el sezoane?
-Hitman 2 contine Hitman 1 complet + mai multe misiuni?
-Hitman 3 va contine ambele predecesoare?

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

- Pai la inceput era vorba de 3 sezoane, dar acum este practic numai unul din cauza ca s-au despartit companiile care au facut jocul. Ai doar 6 episoade. Are si varianta Goty
- Nu, doar 6 episoade.
- Nu. Daca vrei sa joci Hitman 1 ( misiunile din primul hitman ) in Hitman 2, va trebui sa detii hitman 1 sau sa cumperi HITMAN™ - GOTY Legacy Pack. Mai sunt Dlc's in plus.
- Doar daca deja le detii. Daca ai Hitman 3 dar nu ai Hitman 2 si 1 probabil va trebui sa cumperi vreun legacy pack ca sa ai tot.
Practic la inceput vroiau sa faca Hitman 2016 si 3 sezoane cu ceva episoade in fiecare. Au avut ceva probleme si au zis ca practic hitman 2016 ramane asa ( gen sezonul 1 ). Au facut Hitman 2 ( ca si cum Hitman 2016 sezonul 2 ). Au fost criticati pentru sezoane si episoade, au pierdut bani si au lasat balta idea de episoade.

| TomyBrave2019 explică (pentru N0xEterniS):

Am inteles, multumesc.
Inca o intrebare, cumva stii povestea din universul Hitman? nu o gasesc nicaieri pe net, daca o stii tu e ok, sau daca stii un site unde as pute sa o citesc (si in engleza e ok), as vrea sa vad undeva toata povestea, gen povestea full, cum a fost creat, ce a facut, cum a mers la ICA, despre Diana si fata aceea pe care a salvat-o el, despre Shadow Client, si cam tot pana la final (Hitman 2).
Daca mi-ai putea recomanda un loc unde e cam ce am descris mai sus sau daca o stii tu m-as bucura.