| SpawNury a întrebat:

Salut, am o placa de baza ASRock N68C-S UCC, am un procesor AMD Athlon(tm) Processor Le-1600 de 2.21 Ghz si nu prea face fata la jocuri. Chiar daca placa video si ramii sunt foarte buni. Pe cutia de la placa de baza scrie "Support AM3 Pheom ll CPU ". Si as vrea sa imi iau un procesor mai bun, dar imi e cam frica sa nu iau ceva ce nu se potriveste la aceasta placa de baza.
De exemplu, as vrea acest procesor. : http://www.emag.ro/......00OJGXBOX, Oare o sa imi mearga? Astept raspunsuri, daca nu merge, va rog, daca vreti bineinteles sa imi dati cateva exemple de procesoare, dar sa nu fie prea scump. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DonKim a răspuns:

Sugestie procesor : http://www.emag.ro/......GMBOX.Este compatibil cu placa de baza mentionata de tine si mult mai bun decat vision-ul ala. Daca spui ca ai placa video buna, o sa fie totul in regula.

1 răspuns:
| myh4ytz42012 a răspuns:

Depinde daca placa ta video este dedicata sau integrata. Daca este integrata iti ia 500 din rami.Si procesorul este cam slabut.Dai funda?