| Irimia_Raul_2000 a întrebat:

Am o problema. am mai vazut aceasta probleme pe aici. nu pot downloada skype-ul imi da eroare cu Microsoft installer nu poate fi gasit sau incarcat. sa fac update-uri nu stiu ce. ma poate ajuta cineva? ieri mi-am schimbat windowsul. si habar nu am de ce nu merge. e pe manual si activat.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Lasa-mi o adresa de email si vei descarca de la mine din pc o versiune offline iar daca nici atunci nu merge atunci ori chemi pe cineva sa-ti instaleze ori ma lasi pe mine sa ma conectez la pc-ul tau si-l voi instala eu. Daca te decizi sa-ti fac eu atunci descarca si instaleaza :TeamViewer ca prin acest program voi intra in pc-ul tau, binenteles va fi nevoie de aprobarea ta... Bafta!

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru lpavel):

Ok. nu stiu. ma contactezi daca vrei pe Facebook sau... Raul Irimia este Facebook-ul. imi dai prima data ala offline sa vad daca merge. vedem noi.

| lpavel a răspuns (pentru Irimia_Raul_2000):

Am zis sa lasi aici o adresa de email ca sa iti pot trimite, nu prin email, ci printr-un site special pentru asta dar am nevoie de email-ul tau...

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru lpavel):

Ok. iti las adresa. raulirimia524@yahoo.com astept sa imi dai. happy

| lpavel a răspuns (pentru Irimia_Raul_2000):

Ti-am trimis email, deschizi, dai clic pe acel link si se descarca! Daca versiunea asta nu va merge sa-mi spui daca vrei sa intru pe pc-ul tau sa ti-l fac eu... sa-mi lasi mesaj ora/ziua cand!

| lpavel a răspuns (pentru Irimia_Raul_2000):

Ce mai vreau sa-ti spun: daca aceasta versiune nu va merge si nu vrei ca sa intru eu in pc-ul tau, mai poti alege sa instalezi un alt windows pentru ca asta care l-ai instalat ori nu e bun, ori ceva nu ai facut bine de aceea nu se executa windows instaler.
iar daca vei alege sa intru eu in pc-ul tau, eu stiu o varianta de corectare a windows-ului dar nu pot garanta 100% ca va merge deci doar voi incerca. Te las pe tine sa alegi!

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru lpavel):

Pai. am cumparat pcul de la cineva. a schhimbat el windowsul dar a cumparat cu lincenta pe 32 bits. si dadea bluescreen si am hotarat sa il schimb. a venit cineva l-a schimbat pe 64 bits nu stiu daca l-a bagat bine. si bluescreen tot da... in rest e ok

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru lpavel):

Si am deschis ala. tot nu merge. acelasi lucru zice.

| lpavel a răspuns (pentru Irimia_Raul_2000):

Daca nu ai procesor compatibil pe 64bit NU e indicat sa pui windows pe 64 bit! Poate fi si din cauza asta... Ca sa afli daca procesorul tau e compatibil pe un SO 64 bit, intra in :
Control Panel, Sistem si Securitate, Sistem- acolo vei vedea...
Oricum cum am mai zis: ori reinstalezi un alt windows ori ma lasi sa intru in pc-ul tau sa vad daca pot face ceva!
Blue screen mai face si la alte pc-uri nu esti singurul...

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru lpavel):

Man... E compatibil pe 64 e gtx860 a fost pe 32 si am vrut pe 64... Dar acum nu mai merge sa bag skype asta e tot

| lpavel a răspuns (pentru Irimia_Raul_2000):

Ok! Inteleg asta dar totusi trebuie sa incerci sa instalezi alt windows ca de la windows e problema. Cel putin atunci nu trebuie sa-ti faci griji de care sa pui 32 sau 64...

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru lpavel):

Deci l-a bagat prost? acum o saptamana mi-a fost schimbat. eu singur habar nu am. cum de trebuie iarasi? :/

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru lpavel):

Ok. salut din nou rolling on the floor. Uhm. azi au fost windows update-uri de facut. vreo 300 a durat foarte mult. dupa ele s-a dat rr au dat niste bluescreen-uri dar apoi s-a deschis. Am incercat sa iau iarasi skype-ul, de data asta a mers. nu stiu poate trebuia sa se faca update la ala habar nu am. dar dupa udapte a mers. au esuat cateva dar acum merge. acum tot ce este problema sunt bluescreen-urile. si le da cam de 2 ori pe zi. ba e bad pool caller, page fault in nonpaged area si mai multe probleme. acum nu stiu ce ar fi. dar daca tot am rezolvat cu skype-ul si nu mai sunt alte probleme nu cred ca il mai schimb. dar daca tot continua cu blue screen-uri nu stiu ce sa fac. mersi oricum de ajutorwinking am sa iti dau funda big grin. daca ai putea sa imi zici ce sunt atea bad pool caller si celelalte erori. mi s-a zis ca sunt de la un driver care nu se poate baga. sau ca e de la rami. sau ca e bagat prost windowsu. habar nu am. big grin

| lpavel a răspuns (pentru Irimia_Raul_2000):

Daca zici ca problema cu skype s-a rezolvat dupa update-uri atunci mai mult ca sigur ca nu e windows-ul de vina pentru nici o eroare, nici chiar pentru blue screen!
Deci eu ma ajuns la concluzia ca ai probleme cu driverele! Asigurate ca le ai instalate pe toate, sunt la zi, sunt originale - adica nu invechite de ani de zile si atunci sigur se va rezolva si problema cu blue screen!
Daca nu faci nimic, se vor rezolva iarasi singure problemele prin update dar asta poate dura si 1 an de zile... Bafta!

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru lpavel):

Ti-am dat funda!winking mda. stiu... am scos ieri si rami sa vad poate e de la rami si astazi iar a dat. sigur e de la drivere. de fiecare data cand fac windows update imi apar acolo toate. dar la unele da nereusit. de aia si da bluescreen... ce as putea face? adica deocamdata sunt la zi cu update-urile la tot. dar nu stiu ce altceva mai e de facut.

| lpavel a răspuns (pentru Irimia_Raul_2000):

Daca ai update-urile la zi si esti sigur ca toate sunt compatibile cu componentele atunci problema se face mai grava! Unul din componente nu e compatibil cu restul! Acum cum sa gasesti care din ele, e cam greu mai ales ca nici nu te pricepi, banuiesc... si mie mi-ar fi greu dar eu cred ca nu merita sa te complici, singura solutie : la service! daca nu a trecut mult de cand l-ai luat de la acel,, prieten" atunci da-l inapoi sa rezolve el ca se pare ca ti-a cam dat teapa!

| Irimia_Raul_2000 explică (pentru lpavel):

Ce teapa sa imi dea. e verisorul meu..acuma merge bine. nu mai da bluescreen nu mai are deloc probleme cu skype. e totul ok.