| cioara100 a întrebat:

Salut,am o problema cu laptop-ul de cate ori ma joc un joc pe el se incinge si se inchide.credeti ca e ceva neinregula cu jocul sau cu laptop-ul?

2 răspunsuri:
| Epigonul a răspuns:

Daca ti s-a intamplat la un singur joc, nu este exclus sa fie de la joc, dar daca ti se intampla des, in cele mai multe cazuri, atunci de vina este laptopul.Este ceva, natural sa spun asa, la laptopuri sa se incinga.Ce poti face? Pai pentru inceput seteaza-ti brightness/luminozitatea mai mica, mi-a spus cineva ca acest lucru are o influenta mare asupra laptopului.Alta solutie este sa il mai cureti din cand in cand de praf, sufla in jurul ventilatorului sau aspira-l.Mai poti de asemenea sa iti cumperi un cooler pentru laptop care va ajuta in mentinerea unei temepraturi relativ scazute a laptopului.Cand mai joci un joc, seteaza-i setarile spre minim, doarece daca joci la rezolutie prea mare, calculatorul poate intampina dificultati, in cazul in care nu este prea performant.Cam atat, bafta!

| claudia112 a răspuns:

Daca este de la un singur joc inseamna ca jocul este de vina. daca nu inseamna ca nu isi face racirea bine am patit-o si eu.acum am masuta din aia cu culere pentru racire si nu se mai intampla asa. sper sa iti fie de ajutor