| Andreeeiii a întrebat:

Am o problema la laptop, dupa ce ma joc jumate de ora, se incinge foarte tare, si se stinge. Si nu e cine stie ce joc de

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti un suport cu cooler si nu se va mai stinge: http://www.altex.ro/produse-it/it-accesorii/cooling-pad
Pana atunci pune 2-3 carti sub spate, bagate numai 2-3 cm.

| JustCosmin a răspuns:

Iti recomand o optimizare a laptop-ului + o scanare de virusi (poti folosi utilitarul Combofix + scanare full cu Malwarebytes Anti-Malware) dupa care desfaci laptop-ul si-l cureti de praf (dar atentie cum il cureti sa nu strici ceva prin el). Nu stiu cum tii laptop-ul, dar el se incinge foarte tare daca il tii pe pat sau direct pe birou, fara sa aiba vreo aerisire sub el.

| gelu1970 a răspuns:

Se stinge deoarece senzorul de caldura detecteaza probabil o temperatura foarte ridicata si ca sa protejeze micro il stinge.
laptopurile nu sunt pentru gaming
posibil sa ai ventilatorul obturat cu praf si scama si sa nu isi faca racirea bine.
posibil ca pasta termica sa fie uscata avand in vedere ca in laptopuri e indicat sa schimbi pasta odata pe an
laptopul are nevoie de optimizare
laptopul indeplineste conditiile minime pentru a juca jocul respectiv?
sunt destule programe ca sa optimizezi un calculator. ce nu te sfatuiesc sa utilizezi e combofix. daca gresesti ceva nu o sa mai startezi laptopul.
bafta.

| shannygelu a răspuns:

Daca ai un HP scapa de el cat mai merge inca

| Andreeeiii explică:

Este curatat de praf, sub el am un cooler extern, si e pe birou, inainte ma jucam CoD, NFS, orice, iar acum la Minecraft see stinge! Am sa incerc combofix