| RauL8229 a întrebat:

Am o problema. Am un laptop DELL Inspiron N5110, si mi-am bagat CS:GO pe el. A mers prima data cand am intrat sa joc, dar acum nu mai merge, ramane blocat la incarcare. Am incercat sa il sterg si sa il reinstalez, sa sterg steam-ul si sa il reinstalez, am reinstalat chiar si windows-ul si nimic.

Ce pot face ca sa mearga?!

>>> FUNDA

3 răspunsuri:
| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

Salut RauL8229,

Ca sa te ajut am nevoie de cateva informatii, cum ar fi:
1)Ce placa video detii(ATI sau NVIDIA)
Pentru a verifica, du-te in Start si scrie dxdiag.
2)Ai incercat sa instalezi toate update-urile de la Windows?
3)Ce Windows ai?

Am sa iti raspund maine cand imi dai informatiile.

-Arctic Florin

| RauL8229 explică (pentru florincreatoruldevideoclipuri):

1. Intel(R) HD Graphics 3000, Intel(R) HD Graphics Family, Internal.
2. Nu am incercat asta.
3. Am windows 8, dar am avut si windows 7 si tot n-a mers.

| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns (pentru RauL8229):

Ok.Du-te in Windows Update si vezi daca este un update de la Intel. Daca nu, du-te pe acest link http://www.dell.com/......ersDetails si salveaza update-ul la driver pe desktop. Dupa aceea, cauta pe Google DDU Windows 8(Display Driver Uninstaller) si deschide-l.O sa-ti spuna sa intri in SafeMode, ceea ce o sa si faci. Dupa, cand se redeschide in Safe Mode da-I click pe Clean and restart.Cand iti intra in Windows, instaleaza driverul de la Intel si da restart la PC. Daca tastatura nu-ti merge dupa restart, mai dai inca unul(este o problema de la Intel)

Sper ca te-am ajutat. Daca nu a mers, am sa-ti mai dau cativa pasi.

-Arctic Florin