| roby1298 a întrebat:

Salut, am o problema cu minecraft, de fiecare data cand incerc sa intru in joc imi apare eroarea aceasta: Bad video card drivers! ----------------------- Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode. This can usually be fixed by updating the video card drivers. --- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 -------- Generated 1/18/14 2:05 PM Am facut update la windows dar tot nu merge. Ce trebuie sa fac? Funda

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Placa video nu iti da voie sa joci jocuri 3D.
Ca sa faci sa mearga sa te poti juca iti trebuie sa instalezi DRIVERUL la calculator sau laptop.
Instalezi DRIVERUL si dupa ce ai instalat dai un restart si gata poti sa intri in joc.
PS:Instalarea driverului necompatibil systemului (placa video Nvidia=Driver Nvidia, placa video AMD=Driver AMD) nu instalezi placa video AMD= Driverul Nvidia altfel nu va merge si degeaba ai mai instalat.