| miny1234 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. Cand il pornesc apar mai multe puncte pe televizor, iar in bios tensiunile pe liniile de 12v, 5v, 3v., cresc si scad tot timpul, iar in momentul in care opresc pc-ul dispar si punctele de pe televizor. Sursa este corsair cx430 w. Pc-ul merge fara probleme, doar ca inainte nu oscilau tensiunile si nu apareau puncte pe tv.Este sursa defecta?

1 răspuns:
| MaximusBommel a răspuns:

Este posibil ca acest lucru sa se intample din cauza fluctuatiilor de curent, sau din cauza unor contacte imperfecte. Incearca sa deconectezi si reconectezi toate contactele electrice care vin de la sursa catre placa de baza / componente.

Daca placa video are alimentare separata, verifica si acel conector.