| RaulGeorgeBlue a întrebat:

Am o problema cu Pc-ul...Mi-am descarcat un joc si e arhivat cu WinRaR, cand am vrut sa il dezarhivez indiferent ca apasam click dreapta sau stanga imi apare Open With si imi sugereaza niste programe cu, care sa il deschim pentru dezarhivare....Cum pot rezolva aceasta problema fara reinstalare de windows? Va rog ajutatima!

1 răspuns:
| AntonyoBoss a răspuns:

Salut,Ti-ai instalat win rar? daca da ar trebui sa dai click dreapta pe arhiva si sa o dezarhivezi,daca nu merge si iti apare Open with atunci cauti acolo in program files sau unde ai instalat tu Win rar si apesi pe program,si o sa se deschida via Win Rar, daca iti apare Open with cand dai sa se dezaarhiveze atunci selectezi diskul si folderul unde vrei sa se instaleze jocul, Hai bafta, lasa-mi mesaj daca ai nelamuriri, o da si daca nu iti merge downloadeaza alt Win Rarr.