| CosminMOTORBIKE a întrebat:

Salut, am o problema cu pc ul, sau bios-ul, nu pot boot un stick cu win7, dau F12, si imi arata doar

-) SATA 0:Hitachi-(S0)
-)SATA CD :Optiarc DVD RW - (S1)

Nici de cum, USB, sau ceva de genu, si ma cam enerveaza, va rog frumos ajutati-ma dau fundita (Scuzati pentru greselile gramaticale scriu de pe telefon), cred ca acesta e bios ul nu stiu sigur

Phoenix SecureCore(tm)
Version : 6.00 R1.01.3041.A1

Multumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| anonymous00702 a răspuns:

Salut.
Te pot ajuta cu problema pe care o ai foarte usor.
1.Mai intai verifica stick-ul cu windows-ul daca este copiat directe(Copy paste). Daca este copiat asa trebuie sa descarci WINToBootic o sa-ti las un video mai jos pentru a invata cum sa-l descrci si sa-l folosesti
WINToBootic: https://www.youtube.com/watch?v=XHSqeIb8xEM

2. Daca stick-ul cu windows-ul este copiat corect cand aprinzi pc-ul apasa repetat pe delete pentru a intra in bios. Dupa ce ai intrat in bios dai pe Boot, acolo o sa-ti apara patru casetute (CDROM, Stick, Hard Disk, Disabled), Primul este CDROM dar tu vrei sa-ti intalezi windows-ul prin stick asa ca il pui primul, dupa care pui Hard disk-ul mai jos CDROM si Disabled.
Deci in ordinea asta:
1. Stick-ul (sau cum este redenumit el)
2. Hard Disk
3. CDROM
4. Disabled

Sper ca ti-am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| BeatTheASS1234 a răspuns:

Cum ai bagat winu pe stick? I-ai dat doar copy paste? Trebuie sa il faci bootable cu windows usb tool